Aktualności

Scott Test Tour w Gdyni

W ubiegłą niedzielę do Gdyni zawitało długo wyczekiwane Scott Test Tour, umożliwiające uczestnikom wydarzenia przetestowanie szereg nowości producenta na 2015 rok. Udział w testach był dla nas czystą przyjemnością.

Nadchodzi Scott Test Tour

SCOTT Test Tour to jedno z tych wydarzeń, którego nie można przegapić. Szwajcarski producent stwarza niepowtarzalną okazję przetestowania rowerów na 2015 rok już tej jesieni.

Rozwój rynku rowerowego w Polsce i zagranicą sprawia, że producenci branży rowerowej muszą wyjść do klienta. Chcąc być bliżej osób, dla których to w głównej mierze produkuje się rowery, nawet największe koncerny powinny organizować wydarzenia bezpośrednio łączące je z klientami. Można to robić na różne sposoby - poprzez organizację wyścigów, pokazów, ale również, co chyba jest najlepszym możliwym sposobem na wzajemne poznanie, poprzez tworzenie dni testowych danej marki.

Wiedzą to świetnie producenci, którzy w coraz większej ilości organizują testy swoich rowerów. Rzadko jednak zdarza się, by móc przejechać się na przyszłorocznej kolekcji rok wcześniej. Taką możliwość stwarza nam szwajcarska marka SCOTT, która w trzech miastach różnych części Polski już w październiku tego roku udostępni do testów rowery z kolekcji na 2015 rok! Dlatego Scott Test Tour to wydarzenie, którego nie można przegapić, bo taka okazja zwyczajnie się nie powtórzy.


Gdynia, 11-12 października

Drugim przystankiem SCOTT Test Tour będzie Gdynia. Tym razem wszystko skupi się wokół Business Faltom Hotel, położonego przy ul. Morskiej 362 w Rumii. Testy tutaj odbędą się w sobotę 11 października od 11:00 do 18:00 oraz w niedzielę 12 października w godzinach 11:00 – 16:00. Warto wspomnieć, że poza rowerami SCOTT przetestować będzie tutaj można również trenażery ELITE, co z pewnością niejednemu zawodnikowi przyda się przed nadchodzącą zimą.

Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 58 623 77 83 (wewnętrzny 24/25) oraz poprzez adres e-mail: sklep@zuchlinski.com.pl. Tam oraz na stronie facebookowej wydarzenia możemy uzyskać więcej informacji. Organizatorem tej odsłony testów jest Sklep Rowerowy Żuchliński.
Czas na to, co najważniejsze na każdej tego typu imprezie – gwiazdy wydarzenia, czyli rowery! Jak wspominaliśmy powyżej, coś dla siebie znajdzie każdy. Szosowcy będą mieli możliwość jazdy na nowm SCOTT Addict 2015 – jeden egzemplarz wyposażony będzie w elektroniczną grupę Di2 (Addict 15 Di2 (CD22) w rozmiarze XL) z kolei drugi to wersja Team Issue w rozmiarze M, w której znajdziemy kompletną grupę Dura Ace, a więc kompletny TOP. Na takich maszynach na co dzień ścigają się zawodnicy Orica GreenEdge czy IAM Cycling.

Dla szosowców organizatorzy przygotowali również modele Solace 15 Disc 2015 w rozmiarach S i L. Rowery te poza topowym osprzętem wyposażone są, jak sama nazwa wskazuje, w hamulce tarczowe, dlatego też testy te są odpowiednią okazją do zobaczenia na własne oczy, jak tarczówki spisują się w szosie.

Kolarze preferujący jazdę MTB też będą mieli z czego wybierać. Po pierwsze do dyspozycji będą dwa karbonowe hardtaile na średnim kole – SCOTT Scale 710 oraz 720 w rozmiarach M.

Na SCOTT Test Tour jeździć też będą topowe fulle. Gratką dla fanów All Mountain będą konstrukcje SCOTT Genius Tuned 700 i 900 w rozmiarach M, które obfitują w 150 mm skoku. Ponadto dostępne będą również Genius 910 (rozmiary L i M), czyli topowe karbonowe twentyninery na XTR.

Nie może tutaj zabraknąć również nowego modelu SCOTT Spark. Na testach spotkamy Spark 710 w rozmiarach M i L oraz wersję 920 w rozmiarze M. To być może będzie spełnienie małych marzeń fanów Nino Schurtera, który na co dzień śmiga właśnie na konstrukcjach prosto od szwajcarskiej marki SCOTT. Co pokazały ubiegłe mistrzostwa świata w XC, fulle na dobre zadomowiły się w zawodowym kolarstwie. Mało tego – zaczynają brylować nad hardtailami, co pokazuje chociażby sprzęt zawodników z podium elity mężczyzn. 3 medale – 3 fulle.

Oczywiście czas jeszcze na to, co stosunkowo nowe w kolarskim świecie, lecz jest pozycją obowiązkową, szczególnie na wydarzeniu typu Test Tour. Mowa o Fatbikach i elektrykach. Te pierwsze będzie reprezentował nowiutki Scott Big Ed w najbardziej uniwersalnym rozmiarze M. W tym samym rozmiarze na testach znajdziemy elektrycznego fulla E-Spark 710.

Więcej informacji na temat kolekcji SCOTT szukajcie na www.scott.pl. Najlepszym wyjściem na poznanie nowości szwajcarskiego producenta będzie jednak udział w Scott Test Tour, który polecamy i gorąco zapraszamy!

Artykuł z BikeWorld.pl
http://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/nowosci_sprzetowe/13236/nadchodzi_scott_test_tour?strona=2

< 123 >