Bike fitting Rowerowy

1. OFERTA, CENNIK I CZAS.

Ustawienie wstępne – czas do 10 minut, usługa darmowa przy zakupie roweru.
Bike sizing – czas do 45 minut, cena 150 zł.
Bike fitting Specialized Retül (dynamiczny) – czas do 4 h cena 500 zł.
Bike fitting Specialized Retül coroczny (12 miesięcy od poprzedniego) – czas do 2 h cena 300 zł.
Bike fitting Specialized Retül dwóch rowerów (np. szosa i MTB) przy jednej wizycie – czas do 5 h cena 750 zł.

Ustawienie wstępne, jest najbardziej podstawową usługą, dopasowania zakupionego roweru, świadczoną w naszym sklepie. Polega na ustawieniu wysokości siodełka i upewnieniu się, że kolarz/rowerzysta dosięga do manetek i klamek hamulców.

W trakcie bike sizingu ustawiana jest wysokość siodła i regulacja siodełka przód/tył, odpowiedni montaż mostka (kąt +/-), ustawienie klamek i manetek.

Fitting jest zaś usługą o wiele bardziej kompleksową. Kolarz i fitter spędzą razem dwie do czterech godzin, by idealnie dopasować rower do potrzeb użytkownika.

Poniżej opisano procedury dwóch usług, które są dostępne w Sklepie Żuchliński.

2. Retül Fit https://www.retul.com/
To coś więcej, niż zwykły fitting – to sposób, jak poznać swoje ciało, przyczynę bólu lub ucisku i dzięki dopasowaniu sprzętu osiągnąć swoje kolarskie cele.
Dzięki technologii zapisu 3D, Retül precyzyjnie rejestruje w ruchu zmianę kąta nawet o jeden stopień i odległości o milimetr, dzięki czemu fitter otrzymuje dane pozwalające precyzyjnie dopasować osprzęt do Twoich oczekiwań. Jak to działa?

2.1. Wywiad.

Fitting rozpoczyna się od wywiadu. Fitter zbiera ważne informacje na temat Twojej przeszłości sportowej, urazów, złamań i doświadczeń płynących z Twojej dotychczasowej jazdy. Ważne jest również omówienie Twoich celów rowerowych na przyszłość. i badania przed fittingiem. Fitter w trakcie ustawiania roweru weźmie pod uwagę ograniczenia ruchu, wcześniejsze urazy i ból, jak również cele, które chcesz osiągnąć w siodełku.

2.2. Ocena fizyczna i testy funkcjonalne.

Druga część bike fittingu to ocena fizyczna oraz odnalezienie mocnych i słabych stron kolarza. Dzięki zastosowanym testom funkcjonalnym fitter sprawdzi między innymi jak jest zbudowane Twoje ciało, czy jest symetryczne i jakie są zakresy ruchów.

2.3. Dobór siodła, ustawienie bloków.

Na tym etapie fitter pomoże dobrać Ci odpowiednie siodło oraz prawidłowo ustawi bloki w butach.

2.4. Monitoring biomechaniczny jazdy na rowerze.

Po wykonanych 3 krokach usiądziesz na swoim rowerze, a do 8 punktów na Twoim ciele fitter przymocuje znaczniki LED, które będą monitorowane przez system Retül Vantage Motion Capture. System Retül Vantage na żywo i w trójwymiarze rejestruje ruch ciała w trakcie pedałowania, tworząc jego dynamiczny obraz.

2.5. Zbieranie danych i ustawienie roweru.

Dane zebrane w czasie rzeczywistym analizowane są przez oprogramowanie Retül, by fitter mógł jednym rzutem oka ocenić, jaka pozycja jazdy będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. W trakcie tego etapu zostanie dopasowana właściwa pozycja. Ustawieniu podlega: pozycja siodła (wysokość i przesunięcie przód/tył), długość i kąt mostka, ilość podkładek pod mostkiem, szerokość kierownicy, klamki, manetki itd.

2.6. Skanowanie roweru, raport i podsumowanie sesji.

Kiedy wspólnie z fitterem znajdziecie optymalną pozycję, fitter wygeneruje cyfrową mapę finalnych ustawień, która zostanie wykorzystana przez narzędzie Retül Zin. Dane dotyczące roweru oraz pomiary Zin tworzą kompletny raport z fittingu, dostępny zawsze, kiedy będziesz go potrzebował.

3. TERMIN
Usługa jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:30 do 18:00 i w niektóre soboty od 10:00 do 15:00. Obowiązują zapisy telefoniczne +48 664477321. Termin jest potwierdzany poprzez wpłatę zaliczki lub całej kwoty.

4. REZERWACJA I POTWIERDZENIE TERMINU.
W celu zarezerwowania wstępnie wybranego terminu należy wpłacić zaliczkę. Można tego dokonać osobiście w sklepie stacjonarnym lub przelewem.

Dane do przelewu:

63 1050 1764 1000 0023 6074 4763 (ING)
P.H.U. Żuchliński S.J.
Morska 360A
81-006 Gdynia
NIP 586-000-26-10
Tytułem: Bike Fitting – zaliczka
Kwota: 100,00 PLN

5. MIEJSCE.
Sklep Rowerowy Żuchliński – I piętro
ul. Morska 360A
81-006 Gdynia

6. WYPOSAŻENIE.
Na wizytę zabieramy:

  • ubranie kolarskie (koszulka, spodenki lub trisuit),
  • buty z blokami, skarpetki,
  • aero kask i okulary w razie pozycji czasowej lub triathlonowej,
  • czysty rower (łącznie z czystym napędem),
  • w przypadku posiadania lemondki, proszę o zabranie ze sobą podkładek regulacyjnych i śrub.

7. STAN ROWERU I OSPRZĘTU.
W celu przeprowadzenia sprawnego bike fittingu prosimy o wcześniejsze samodzielne poluzowanie śrub mocujących: jarzmo siodła, siodło, sztyca, mostek, stery i kierownica. W przypadku braku możliwości regulacji ww. elementów przez fittera, klient może zostać obciążony dodatkowymi kosztami serwisu roweru. Przed usługą należy wyczyścić obuwie a zwłaszcza bloki ze śrubami w butach MTB. Należy je również wcześniej przygotować do demontażu.

8. ZAKUPY.
W celu dokonania ewentualnych zakupów (nowe buty, bloki, spodenki, skarpetki, koszulka, itp) proszę o dokonanie ich przed umówioną godziną. Siodło, kierownica, mostek, wkładki do butów są dobierane w trakcie fittingu. Części są dodatkowo płatne.

9. ZMIANA TERMINU
W przypadku, gdy wizyta nie może dojść do skutku – proszę o wcześniejszy (minimum na 2 h przed umówioną godziną) kontakt telefoniczny. Jeżeli zostaniemy poinformowani w porę – przełożymy usługę bez dodatkowych opłat. W przypadku braku kontaktu – zaliczka przepada.W załączniku przesyłamy cennik z opisanymi korzyściami płynącymi z poprawnie ustawionego roweru.Serdecznie zachęcamy do skorzystania z usług studia bike fittingu w Sklepie Rowerowym Żuchliński w Gdyni.”

Pobierz CENNIK