Bike fitting Rowerowy

1. Oferta

W Sklepie Żuchliński oferujemy następujące usługi indywidualnego dopasowywania roweru.

Nazwa usługi dopasowania roweru: Czas trwania: Cena:
Ustawienie wstępne 5 min w cenie roweru
Ustawienie bloków w butach 30 min 100 zł
Bike sizing 1 h 200 zł
Bike fitting Retül 4 h 600 zł
Bike fitting Retül dwóch rowerów na jednej sesji 5 h 850 zł
Bike fitting Retül coroczny (12 miesięcy od poprzedniego) 3 h 400 zł

2. Ustawienie wstępne

Ustawienie wstępne to najbardziej podstawowa usługa dopasowania roweru. Ustawienia wstępnego dokonuje sprzedawca przed jazdą próbną lub mechanik po zakupie roweru na prośbę klienta. Polega na ustawieniu wysokości siodełka i upewnieniu się, że rowerzysta dosięga do manetek i klamek hamulców.

3. Bike sizing

Usługę zaleca się wykonać przed zakupem roweru celem dobrania odpowiedniego rozmiaru ramy albo po zakupie celem dopasowania ogólnej pozycji rowerzysty. W skład usługi bike sizing wchodzi:

 • sprawdzenie czy wielkość ramy jest odpowiednio dobrana;
 • krótki wywiad;
 • dobór odpowiedniego siodła;
 • ustawienie pozycji siodła;
 • ustawienie klamek i manetek;
 • zalecenia dotyczące ewentualnej wymiany komponentów roweru.

4. Bike fitting Retül

Bike fitting to profesjonalny i kompleksowy proces indywidualnego dopasowania pozycji kolarza na rowerze. W trakcie sesji kolarz i fitter spędzą razem kilka godzin, by idealnie dopasować rower do potrzeb użytkownika. W sklepie Żuchliński dysponujemy najbardziej zaawansowanym technologicznie sprzętem do bike fittingu Retül Fit. Poprzez połączenie wiedzy i doświadczenia bike fittera z możliwościami systemu Retül jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług. O ich skuteczności świadczy grono zadowolonych klientów.

W skład usługi bike fitting Retül wchodzi:

 • wstępne sprawdzenie doboru wielkości ramy;
 • zaawansowany wywiad (oczekiwania, styl jazdy, cele, kontuzje, możliwości);
 • ocena fizyczna i zaawansowane testy fizjologiczne;
 • ustawienie bloków;
 • ustawienie pozycji stopy (wkładki, kliny);
 • dobór i montaż siodła;
 • ustawienie pozycji siodła;
 • dobór i mostka (długość, kąt);
 • dobór kierownicy (szerokość, reach, drop, DRV, flare, rise, upsweep, outsweep, backsweep);
 • ustawienie kokpitu;
 • ustawienie klamek i manetek;
 • skanowanie roweru,
 • spisanie wprowadzonych zmian,
 • zalecenia,
 • podsumowanie sesji,
 • sporządzenie raportu i wysłanie e-mailem.

5. System Retül Fit

To coś więcej, niż zwykły fitting to sposób, jak poznać swoje ciało, przyczynę bólu lub ucisku i dzięki dopasowaniu sprzętu osiągnąć swoje kolarskie cele. Dzięki technologii zapisu 3D, Retül precyzyjnie rejestruje w ruchu zmianę kąta nawet o jeden stopień i odległości o milimetr, dzięki czemu fitter otrzymuje dane pozwalające precyzyjnie dopasować osprzęt do Twoich oczekiwań. Jak to działa?

5.1 Wywiad

Fitting rozpoczyna się od wywiadu. Fitter zbiera ważne informacje na temat Twojej przeszłości sportowej, urazów, złamań i doświadczeń płynących z Twojej dotychczasowej jazdy. Ważne jest również omówienie Twoich celów rowerowych na przyszłość. i badania przed fittingiem. Fitter w trakcie ustawiania roweru weźmie pod uwagę ograniczenia ruchu, wcześniejsze urazy i ból, jak również cele, które chcesz osiągnąć w siodełku.

5.2 Ocena fizyczna i testy funkcjonalne

Druga część bike fittingu to ocena fizyczna oraz odnalezienie mocnych i słabych stron kolarza. Dzięki zastosowanym testom funkcjonalnym fitter sprawdzi między innymi jak jest zbudowane Twoje ciało, czy jest symetryczne i jakie są zakresy ruchów.

5.3 Dobór siodła, ustawienie bloków

Na tym etapie fitter pomoże dobrać Ci odpowiednie siodło oraz prawidłowo ustawi bloki w butach.

5.4 Monitoring biomechaniczny jazdy na rowerze

Po wykonanych 3 krokach usiądziesz na swoim rowerze, a do 8 punktów na Twoim ciele fitter przymocuje znaczniki LED, które będą monitorowane przez system Retül Vantage Motion Capture. System Retül Vantage na żywo i w trójwymiarze rejestruje ruch ciała w trakcie pedałowania, tworząc jego dynamiczny obraz.

5.5 Zbieranie danych i ustawienie roweru

Dane zebrane w czasie rzeczywistym analizowane są przez oprogramowanie Retül, by fitter mógł jednym rzutem oka ocenić, jaka pozycja jazdy będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. W trakcie tego etapu zostanie dopasowana właściwa pozycja. Ustawieniu podlega: pozycja siodła (wysokość i przesunięcie przód/tył), długość i kąt mostka, ilość podkładek pod mostkiem, szerokość kierownicy, klamki, manetki itd.

5.6 Skanowanie roweru, raport i podsumowanie sesji

Kiedy wspólnie z fitterem znajdziecie optymalną pozycję, fitter wygeneruje cyfrową mapę finalnych ustawień, która zostanie wykorzystana przez narzędzie Retül Zin. Dane dotyczące roweru oraz pomiary Zin tworzą kompletny raport z fittingu, dostępny zawsze, kiedy będziesz go potrzebował.

5.7 Termin

Usługa jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00. Obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem +48 664477321. Termin jest potwierdzany poprzez wpłatę zaliczki lub całej kwoty.

5.8 Rezerwacja i potwierdzenie terminu

W celu zarezerwowania wstępnie wybranego terminu należy wpłacić zaliczkę. Można tego dokonać osobiście w sklepie stacjonarnym lub przelewem.

Dane do przelewu:

63 1050 1764 1000 0023 6074 4763 (ING)
P.H.U. Żuchliński S.J.
Morska 360A 81-006 Gdynia
NIP 586-000-26-10
Tytułem: Bike Fitting zaliczka
Kwota: 100,00 PLN

5.9 Miejsce

Sklep Rowerowy Żuchliński
Morska 360A 81-006 Gdynia
I piętro (studio fittingu)

5.10 Wyposażenie

Co zabrać na bike fitting

 • ubranie kolarskie (koszulka, spodenki lub trisuit),
 • buty z blokami, skarpetki,
 • aero kask i okulary w razie pozycji czasowej lub triathlonowej,
 • czysty rower (łącznie z czystym napędem),
 • w przypadku posiadania przystawki typu lemond, proszę o zabranie ze sobą podkładek regulacyjnych i śrub.

5.11 Stan roweru i osprzętu

W celu przeprowadzenia sprawnego bike fittingu prosimy o wcześniejsze samodzielne poluzowanie śrub mocujących: jarzmo siodła, siodło, sztyca, mostek, stery i kierownica. W przypadku braku możliwości regulacji ww. elementów przez fittera, klient może zostać obciążony dodatkowymi kosztami serwisu roweru. Przed usługą należy wyczyścić obuwie a zwłaszcza bloki ze śrubami w butach MTB. Należy je również wcześniej przygotować do demontażu.

5.12 Zakupy

Ewentualne zakupy (nowe buty, bloki, spodenki, skarpetki, koszulka, itp) dokonujemy przed umówioną godziną. Siodło, kierownica, mostek, wkładki do butów są dobierane w trakcie fittingu. Części są oczywiście dodatkowo płatne.

5.13 Zmiana terminu

W przypadku, gdy wizyta nie może dojść do skutku prosimy o wcześniejszy (minimum na 2 h przed umówioną godziną) kontakt telefoniczny. Jeżeli zostaniemy poinformowani w porę przełożymy usługę bez dodatkowych opłat. W przypadku braku kontaktu zaliczka przepada.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług studia bike fittingu w Sklepie Rowerowym Żuchliński w Gdyni.

Z rowerowym pozdrowieniem
Bike fitter Daniel Majkowski
+48 664 477 321 daniel@majbike.com